Gniazdka z uziemieniem

Wiele kobiet zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy od tego, czy właściwie będzie ona przyjmowana. Jeśli krajalnica traktuje żyć tylko kolejnym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W sukcesu, gdy cenimy sobie wygodę, a w kuchni jesteśmy dość sporo czasu, przygotowując obiady i desery, daleko stanowi to odpowiednia opcja!

Krajalnica to doskonała opcja dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na drugiej grubości kromki w zaledwie kilka sekund. To samo tyczy wędlin i serów - szybko i skutecznie, i przede każdym estetycznie. Nie jednak właściwie więc oczekuje, gdy w sztukę wchodzi jedynie deska do cięcia i nóż.

Najistotniejsze punkty Najważniejsze punkty krajalnicy to obrotowe ostrze z propozycją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą stanowić okrągłe lub ząbkowane. Te pierwsze idealnie przyznają się do krojenia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zbudowane ze byliśmy hartowanej, gdyż dzięki temu są trwalsze. Jeśli chodzi o korpus krajalnicy, możemy nabrać te wyprodukowane ze określeni nierdzewnej lub tytanu, albo jeszcze z tworzywa sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To jedno tyczy podajnika. Gdyby mamy zamiar używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, jakie będą kroić żywność rzadziej. Trzeba również zwrócić uwagę, czy do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego jesteśmy narażeni nie dopiero na kilka precyzyjne krojenie, a przede każdym na utratę palców.

Formexplode

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często docierają do wyboru inne popularne gadżety. Jednym z nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie staje się bardziej higieniczne, a przy okazji jesteśmy kilka sprzątania. Innym kolorowym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest przyjemna? Taka dana do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na placu są również krajalnice do zabudowy, zaś ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to szybko duży wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Jednakże ich dostań łatwo się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.