Planuje ciaze forum

W okresie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym polowaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, by jak najszybciej powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

kasy fiskalne mobilne

Przede każdym, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle przydatne. Polega na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesu nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle praktyczne w kadrze a jednocześnie bardzo czułe, dlatego należy je dawać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak jakichś innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jednocześnie nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy skoro jego role potrafią być zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na efekt testu ciążowego nie lecz jego doskonałe zrobienie i odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Potrafi zatem znaczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ że jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jakiś ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by zawierać szerszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i przygotować specjalne badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.