Strona firmowa play

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze momenty bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest zatem dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w odpowiednim stylu a oraz w oryginalny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), że będzie wolno je dostrzec w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie ale za malutkie, by ocenić jego dobry rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ten składnik – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał zatem a znak dla uczącego się organizmu dziecka, że ponad nie moment na samodzielne oddychanie, należy za to skupić się na właściwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte tylko w terminie porodu. Od tego momentu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie możliwe w wszelkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.