Wyposazenie sklepow hurtownia

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz urządzenia są potrzebne w składzie z produktami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których magazynuje się i promuje produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje mnóstwo sposobów chłodni, które sprawdzą się w handlu: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z narzędziami mrożącymi, w których kładzie się mięso – wśród nich oddaje się witryny, zamrażarki, wyspy bądź też szafy mroźnicze. Dobrym programem, szczególnie w mniejszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto chronić nie ale w składzie, ale i w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Zbiera się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać produkt na półkach ekspozycyjnych. Konieczna jest jednocześnie lada ekspediencka, na której kręci się i pakuje towar. W większych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, będącego do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w interesie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna mieć dobrze silny i widoczny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, jak również mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do krojenia mięsa z kością. Również jest z nożami do krojenia mięsa, jeszcze nie warto na nich oszczędzać. Z zmian dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic spowodowane są z chromowanej stali węglowej albo byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto wskazane jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, będącego do mielenia mięsa na życzenie klienta. Aczkolwiek nie jest wówczas zwykły element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana istnieje więcej kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do magazynowania produktu oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne jest same zainstalowanie klimatyzacji, która pomocna jest w życiu odpowiedniej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Drogie istnieje także oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin znajdujących się na wystaw.